טיפים להקמת גינה חסכונית במים

יוקר המחייה המשתלט עלינו, מחייב אותנו להתייחס ברצינות לתקציב שלנו, ולבנות סדרי עדיפויות להשקעה נבונה של הכסף שלנו. גם מה שנראה כמותרות, בתכנון נכון, עשוי להתחוור לנו כהשקעה ראויה.  

גינה היא פריווילגיה שלא כל אחד זוכה לה. כיום, בבנייה הרוויה רב האוכלוסיה בערים הגדולות, גרה בבנייני קומות ובשל כך נמנעת מהם האפשרות לגור בדירה או בבית עם גינה צמודה (אלא במקרים של דירות גן כמובן). 

בעקבות עליית מחירי המים הדרמטית, ובעקבות יוקר המחייה הכללית המשפיעה באופן ישיר על כל כיס, אנו מוצאים את עצמנו שוקלים שוב ושוב איפה כדאי לחסוך. וכתוצאה מכך, לעיתים קרובות, אנו מוצאים את עצמנו נאלצים לוותר על הדברים שאנו אוהבים במיוחד. גינת הבית היא אחד הדברים הבולטים. 

למה כדאי לנו להשקיע בגינת הבית שלנו?

גינת הבית שלנו היא חלק בלתי נפרד מהבית. לרב, אנו מבלים את זמננו בסלון או בחדר משפחה אם יש, סלון הבית ממוקם ברב המקרים במרכז הבית ובאופן טבעי כל בני הבית מתרכזים בו בסופו של יום. אך כאשר יש לנו גינה מטופחת שכיף לשהות בה, רבים מעדיפים לבלות בה ולוותר על הטלוויזיה ו4 הקירות בעיקר כאשר יש ילדים קטנים בבית. ילדים קטנים אוהבים להתרוצץ ולהשתולל ולעיתים פעולות אלו מוגבלות בתוך דירה, אך בגינת הבית הם מוצאים את המקום להתרוצץ גם אם המרחב הוא קטן יחסית. בנוסף גינה מטופחת ונעימה היא גם גורם משפיע מאוד באירוח, אירוח חברים או בני משפחה בגינת הבית הופכת את האירוח לנעים פי כמה בעבור כולם.  

איך מקימים גינה פרקטית, חסכונית וקלה לתחזוקה?

גינה זה חלל שלא מומלץ לעצב ולהקים בספונטניות. כמו בכל דבר בחיים, כאשר אנו משקיעים סכום כספי כלשהו, מומלץ להשקיע אותו נכון. הקמת גינה נעימה שתשמש אותנו כראוי דורשת תקציב. על מנת לא לחרוג מהתקציב שברשותנו, מומלץ לתכנן מראש את העיצוב ומראה הגינה הסופי. עלינו לערוך מעט שיעורי בית ולחשוב על ייעוד הגינה, ועל השימושים הנפוצים העתידיים לה. למשל, אם אתם משפחה עם ילדים קטנים, מומלץ להקדיש אזור משחק נעים, בטיחותי וכיפי לילדים. כדאי לוודא כי הגינה בטיחותית ונטולת אזורים העשויים להיות מסוכנים בגילאים מסויימים (למשל, פינת מנגל חשופה, בריכות נוי או בריכות דגים עמוקות, כבלים וצינורות חשופים, צמחייה קוצנית גדר יציבה שלא ניתן לטפס עליה וכד'). גם אם אין ילדים קטנים במשפחה, מומלץ מאוד לדאוג למשטח נוח ונעים שישמש להצבת פינת ישיבה, לעריכת פיקניק וסתם למנוחה ורביצה. רובם בוחרים לשלב מרבד דשא בגינה. בשלב הקמת הגינה, עלינו לחשב עלויות תחזוקת הגינה בשוטף. למשל, עלות מים בעבור השקייה, עלות החזקת גנן לתחזוקה שוטפת וכד'. מחירי המים הגבוהים ועם התחזוקה הרבה אשר דשא חי דורש, רבים בוחרים לשלב דווקא דשא סינטטי. איך לבחור דשא לחיפוי האדמה? התקנת הדשא הסינטטי דורשת השקעה כספית ראשונית על מנת להבטיח רכישת מרבד דשא איכותי, מומלץ לברר ולקרוא קצת על על דשא סינטטי על סוגיו. על מנת להבטיח התקנה מקצועית ונכונה של המרבד. התקנת דשא סינטטי באופן חובבני עשויה לגרום להצפות, לשלוליות, לירוקת, לבלאי מהיר, לחוסר יציבות של המרבד ואורך חיים קצר מאוד. איך מתקינים דשא סינטטי? מתייעצים עם מקצוענים.  ניקיון דשא סינטטי הוא תהליך פשוט מאוד וזה בעצם התחזוקה היחידה שהדשא הסינטטי דורש. בטרם התקנת הדשא הסינטטי, מומלץ לשקול ולבדוק כדאיות התקנת טפטפות נסתרות או התקנת מערכת השקיה בגינה. 

ומה עם צמחייה? גן פורח לאורך כל השנה, הוא תוצאה של חישוב נכון, שילוב נכון של הצמחייה והתחשבות בעונות הפריחה של כל צמח. לכן, ההמלצה היא לשלב ערוגות צמחים ממגוון רחב של סוגים תוך שילוב צמחים רב שנתיים וצמחים עונתיים. כדאי מאוד לשלב גם צמחי תבלין ממגוון סוגים שאנו משתמשים בהם בבית על מנת להנות מתוצרת טרייה שמשבחת פי כמה כל תבשיל.  אם יש לכם מספיק מקום, גם הקמת גינת ירק אורגנית קטנה עשויה להיות חוויה מהנה ושימושית לכל המשפחה. הקמת גינת ירק בצורה טובה עשויה לספק לכם ירקות טריים באופן רציף וכך תוכלו להפרד יפה מהירקות בסופר על מנת להבטיח שהצמחייה שלנו תתפתח בצורה בריאה ויפה, עלינו לוודא כי האדמה לחה ויש לצמחיה מספיק נוזלים, ועלינו לדאוג לדשן את האדמה אחת לתקופה. ימי הקיץ החמים גורמים להתאיידות מהירה של המים. לכן הפתרון היעיל ביותר לשמירה על קרקע לחה, היא שימוש באבני טוף לחיפוי הקרקע. אבני טוף הן אבנים שנוצרו בתהליך של התפרצות הר געש. המשקל שלהן נמוך מאוד והמרקם שלהם אוורירי מה שהופך אותן למושלמות למניעת אידוי מים מהאדמה. לאחר שתילת הצמחים שלנו, מומלץ לפזר אבני טוף על האדמה מסביב לצמחים ובכך ההשקייה מופחתת פי כמה. המים מחלחלים לאיטם לאדמה מה שמבטיח קרקע לחה ופוריה עד לעומק, ומנגד, קרני השמש אינן חודרות לעומק האדמה, מחממות אותה ומאיידות את המים. לחלופין, ניתן להשתמש גם בחלוקי נחל אותם ניתן למצוא בגדלים שונים, ובגוונים מרהיבים מאחר והם מיובאים מרחבי העולם.

 

 

 

roth.iquietly.com - הגינה שלי - טיפים לעיצוב הגינה - טיפים להקמת גינה חסכונית במים

דשא סינטטי - כל הסיבות

לשימוש בדשא סינטטי יש המון יתרונות. הוא יפה ואסטי למראה, הוא מגיע במידות קבועות וגדולות שמתאימות לכיסוי אחיד של כל גודל חלל והוא בעיקר קל לתחזוקה ונעים לשימוש. 

תשובות לשאלות נפוצות בנושא חיפויי קרקע לגינה

לחיפוי קרקע בגינה יתרונות רבים וניתן לחפות את הקרקע במגוון דרכים ע"פ העדפה, ע"פ תקציב, ע"פ סגנון עיצוב ועל פי טעם אישי. אז אלו סוגי חיפויי קרקע קיימים, מה היתרונות שלהם על פני אחרים? הכל בפוסט הבא. 

בחירת מערכת ישיבה לגינה

גינה מושלמת חייבת פינת ישיבה נעימה. אין כל ספק. ההיצע רחב מאוד, הסוגים הרבים, הסגנונות והגוונים מצליחים לבלבל כל בעל גינה. באתי לעשות קצת סדר בדברים. 

טיפים להקמת גינה חסכונית במים

יוקר המחייה המשתלט עלינו, מחייב אותנו להתייחס ברצינות לתקציב שלנו, ולבנות סדרי עדיפויות להשקעה נבונה של הכסף שלנו. גם מה שנראה כמותרות, בתכנון נכון, עשוי להתחוור לנו כהשקעה ראויה.  

אבני טוף - הפתרון של הטבע לחיסכון במים

לשכן החביב שלי יש עסק משפחתי מיוחד. הוא מייבא סלעים ואבנים מיוחדות ממקומות שונים ברחבי העולם. על מנת לשמור על הפוסט שלי ניטרלי, לא אציין את שמו או את שם בית העסק, אבל רציתי לספר לכם על נפלאות אבני הטוף

שילוב אבני מדרך בגינה - פתרון מהמם!

בהמשך לפוסטים קודמים שהעליתי, הייתי רוצה לעניין אותכם באבני מדרך. רק ביום בו חיפשתי פתרון זול יחסית ויפה לסלילת שבילי גישה בגינה גיליתי אותם - את אבני המדרך.

שימוש בדשא סינטטי

הדשא הסינטטי, אותו מרבד המוכר לכם ממגוון רחב של שימושים תופס תאוצה והופך לנפוץ יותר ויותר. לפתע אנו מזהים את היתרונות שבשימוש בו וכך הוא הפך למצוי בכמעט כל בית. 

חיפוי רצפה וקירות בגינה

כיום קיימים מגוון של חיפויים איתם ניתן לחפות קירות, רצפות ועוד. במאמר זה נדבר על שלושה סוגי חיפויים איכותיים ביותר שיעניקו לגינתכם עיצוב ייחודי ומראה מרשים.

שילוב מקורות מים בגינה

גינה פרטית או ציבורית נעימה היא מקום שהכי כיף להיות בו. גינה המעוצבת בפשטות ומשלבת אלמנטים טבעיים מעניקה שלווה ורוגע שלא ניתן להתעלם מהם. אחד האלמנטים הבולטים הוא שילוב מקורות מים בגינה. איך עושים את זה?

איך בוחרים דשא סינטטי

אם הגעתם לשלב בו אתם מבינים כי גם אתם צריכים דשא סינטטי בגינה, כבר עברתם את השלב העיקרי. איך בוחרים דשא סינטטי זה כבר השלב הבא. 

טען עוד פוסטים