שילוב מקורות מים בגינה

גינה פרטית או ציבורית נעימה היא מקום שהכי כיף להיות בו. גינה המעוצבת בפשטות ומשלבת אלמנטים טבעיים מעניקה שלווה ורוגע שלא ניתן להתעלם מהם. אחד האלמנטים הבולטים הוא שילוב מקורות מים בגינה. איך עושים את זה?

לחזור הביתה אחרי יום ארוך ומתיש בעבודה, להכין כוס קפה עם פרוסת עוגה טעימה, לצאת לגינה ולהתרווח לאחור. לעצום את העיניים, לנשום עמוק ולהירגע. אין מקום שיכול להתעלות על תחושות אלא יותר מהגינה הפרטית שלנו שעוצבה כראוי. 

אחד האלמנטים המסייעים משמעותית בהקניית אווירה נעיצמה ומרגיעה, הם מקורות מים זורמים. לכן ניתן לראות כמעט בכל גינה מקור מים כזה או אחר. הקלות שבהתקנה, היופי והעניין שזה מעניק לגינה ובעיקר צליל פכפוך המים הנעים הוא תענוג שלא כדאי לוותר עליו

אילו מקורות מים ניתן לשלב בגינה?

בריכת נוי או בריכת דגים הם אחד ממקורות מים הנפוצים ביותר בגינה פרטית אך ניתן לראות כאלה גם במרחבים ציבוריים או מסחריים. בריכות נוי עשירות בצמחייה המתאימה למקורות מים נראית עשירה ומרשימה. ניתן לשלב בבריכה גם דגים המתאימים לתנאים הקיימים. את בריכת הדגים ניתן לשלב גם עם מפל מרשים שמימיו יפלו אל תוך הבריכה מה שיעניק מראה מרשים עוד יותר לגינה. 

גינות המעוצבות בסגנון מודרני יותר או קלאסי יכילו באופן מושלם מזרקות. ניתן למצוא כיום מגוון מזרקות בסגונות שונים ולשלבם במרכז הגינה, או אפילו בפתח הגינה או הבית. שילוב זרימת מים בגינת הבית תבטיח לגינה מראה עשיר יותר ואווירה טבעית ורגועה יותר. 

מה מומלץ לשלב עם מקורות המים?

דשא סינטטי, משטחי דק יהיו פתרון מושלם לתיחום בריכות נוי או בריכות דגים. גווני החום והירוק הטבעיים משתלבים נהדר עם מקורות מים והם עשויים להעניק לבריכת הנוי ערך מוסף. עוד שילוב טבעי שמוסיף המון בשילוב כל מקורות מים הם חלוקי נחל מאחר וזהו מקומם הטבעי. חלוקי הנחל הם אבנים טבעיות אשר שהו שנים ארוכות תחת זרימת מים שליטשה אותן והעניקה להן את המראה העגלגל והרך שלהן. מומלץ לחפות את הקרקע של בריכת הנוי עם חלוקי נחל או להניח חלוקי נחל בתחתית מפל או בכלי המזרקה. ניתן למצוא כיום חלוקי נחל מרחבי העולם בגוונים שונים ומרהיבים ובגדלים שונים. בריכת נוי או בריכת דגים נראית יפה פי כמה כאשר משלבים בה צמחייה ייעודית.  צמחי מים כמו נימפאה לבנה וצמחים נוספים ממשפחת הנופריים עשויים להעניק לגינה מראה יוקרתי ומיוחד. לשילוב צמחיית מים בבריכה יתרונות רבים. בעיקר במקרים בהם יש בבריכת הנוי דגים. 

 

roth.iquietly.com - הגינה שלי - טיפים לעיצוב הגינה - שילוב מקורות מים בגינה

שימוש בדשא סינטטי

הדשא הסינטטי, אותו מרבד המוכר לכם ממגוון רחב של שימושים תופס תאוצה והופך לנפוץ יותר ויותר. לפתע אנו מזהים את היתרונות שבשימוש בו וכך הוא הפך למצוי בכמעט כל בית. 

טיפים להקמת גינה חסכונית במים

יוקר המחייה המשתלט עלינו, מחייב אותנו להתייחס ברצינות לתקציב שלנו, ולבנות סדרי עדיפויות להשקעה נבונה של הכסף שלנו. גם מה שנראה כמותרות, בתכנון נכון, עשוי להתחוור לנו כהשקעה ראויה.  

איך בוחרים דשא סינטטי

אם הגעתם לשלב בו אתם מבינים כי גם אתם צריכים דשא סינטטי בגינה, כבר עברתם את השלב העיקרי. איך בוחרים דשא סינטטי זה כבר השלב הבא. 

דשא סינטטי - כל הסיבות

לשימוש בדשא סינטטי יש המון יתרונות. הוא יפה ואסטי למראה, הוא מגיע במידות קבועות וגדולות שמתאימות לכיסוי אחיד של כל גודל חלל והוא בעיקר קל לתחזוקה ונעים לשימוש. 

בחירת מערכת ישיבה לגינה

גינה מושלמת חייבת פינת ישיבה נעימה. אין כל ספק. ההיצע רחב מאוד, הסוגים הרבים, הסגנונות והגוונים מצליחים לבלבל כל בעל גינה. באתי לעשות קצת סדר בדברים. 

שילוב אבני מדרך בגינה - פתרון מהמם!

בהמשך לפוסטים קודמים שהעליתי, הייתי רוצה לעניין אותכם באבני מדרך. רק ביום בו חיפשתי פתרון זול יחסית ויפה לסלילת שבילי גישה בגינה גיליתי אותם - את אבני המדרך.

שילוב מקורות מים בגינה

גינה פרטית או ציבורית נעימה היא מקום שהכי כיף להיות בו. גינה המעוצבת בפשטות ומשלבת אלמנטים טבעיים מעניקה שלווה ורוגע שלא ניתן להתעלם מהם. אחד האלמנטים הבולטים הוא שילוב מקורות מים בגינה. איך עושים את זה?

תשובות לשאלות נפוצות בנושא חיפויי קרקע לגינה

לחיפוי קרקע בגינה יתרונות רבים וניתן לחפות את הקרקע במגוון דרכים ע"פ העדפה, ע"פ תקציב, ע"פ סגנון עיצוב ועל פי טעם אישי. אז אלו סוגי חיפויי קרקע קיימים, מה היתרונות שלהם על פני אחרים? הכל בפוסט הבא. 

אבני טוף - הפתרון של הטבע לחיסכון במים

לשכן החביב שלי יש עסק משפחתי מיוחד. הוא מייבא סלעים ואבנים מיוחדות ממקומות שונים ברחבי העולם. על מנת לשמור על הפוסט שלי ניטרלי, לא אציין את שמו או את שם בית העסק, אבל רציתי לספר לכם על נפלאות אבני הטוף

טען עוד פוסטים