?טיפוח הרצפה - פוליש לרצפה או ליטוש רצפות

רצפת הבית היא כרטיס הבביקור של הבית כולו. היא אמנם נראית לא משפיעה במיוחד, אך היא אחד האלמנטים הכי בולטים. אם הרצפה שלכם ראתה ימים טובים יותר, אולי הגיע הזמן לעשות מעשה. פוליש לרצפה, ליטוש והברקת מרצפות או החלפת מרצפות? איפה אתם על הסקאלה? 

איך יודעים אם הגיע הזמן לטיפול קוסמטי לרצפה שלנו? ככל הנראה כששלב זה מגיע, לא ניתן להתעלם ממנו.

מה מתאים לנו ביותר בקצרה. פוליש לרצפה, ליטוש והברקת מרצפות או החלפת מרצפות? 
  • אם גם אתם שוטפים את הבית ומתלהבים מהמראה המבריק של הרצפות הרטובות אך מתאכזבים לגלות שהברק נעלם עם התייבשות הרצפה, ככל הנראה כל שעליכם לעשות הוא פוליש לרצפה. 
  • אם גם לאחר שהשטיפה, כשהרצפות עוד לחות הן אינן זוהרות, סימני גרירה ושריטות בולטות עליהן, הפוגות השחירו, הסדק שנוצר בשיפוץ האחרון מטריד אותנו שוב מחשש לרטיבות אצל השכן למטה, כנראה שעלינו לעשות ליטוש והברקת מרצפות. 
  • אם המרצפות שלנו שונות אחת מהשנייה, אם חלקן שבורות ואילתרנו "טלאים" פה ושם, ככל הנראה אין מנוס אלא להחליף מרצפות. 
מהו פוליש לרצפה?

פוליש היא בעצם מילה לועזית, אשר תרגומה החופשי בעברית הוא קרצוף / ליטוש / הברקה קיימים 3 סוגי פוליש עיקריים פוליש קריסטל, פוליש ווקס ופוליש אקרילי. ניתן לקורא מידע מקיף על פוליש לרצפה במאמר הבא.

מהם ההבדלים בין סוגי הפוליש לרצפה:
פוליש ווקס:

פוליש ווקס הוא סוג הפוליש הזול ביותר וזאת מאחר ותהליך הביצוע של פוליש זה, קצר יחסית לסוגי הפוליש האחרים. פוליש ווקס הוא פוליש על בסיס שעוותי (ווקס = שעווה). פוליש ווקס הוא פוליש המצפה את הרצפות בשיכבת חיפוי מבריקה ורכה יחסית. החסרונות העיקריים של סוג פוליש זה, הוא העמידות והבטיחות שבשימוש בו. פוליש ווקס אינו פוליש עמיד לאורך שנים. שכבת השעווה הרכה, נשחקת עם הזמן, ונפגעת עם כל גרירת חפץ כבד, לכן, יש לקחת בחשבון, שאם בחרנו בביצוע פוליש ווקס, סיכוי סביר שנאלץ לחדש אותו תוך כשנה עד שנה וחצי אם אנו רוצים לשמור על הרצפה יפה ומבריקה. בנוסף, השכבה השעוותית אותה מורחים על הרצפות, עשויה להיות מחליקה מאוד ולגרום לנפילות, כך שלא מומלץ לבחור בסוג פוליש זה בבתים בהם יש ילדים קטנים או מבוגרים בגיל השלישי מטעמי בטיחות. יש לזכור כי פוליש ווקס הינו הליך קצר יחסית וחומר הווקס נמרח על הרצפה הנקייה מלכלוך אך התהליך אינו כולל הסרת שריטות וכתמים מהרצפות.

פוליש קריסטל:

לפוליש קריסטל יש וותק עוד משנות ה- 2000, וכבר אז ידעו להעריך את התגלית. פוליש קריסטל הוא תהליך חודרני יותר ועמוק יותר מאשר פוליש ווקס והוא גם יקר יותר ממנו. אך תוצאותיו האיכותיות עמידות לאורך זמן. הוא אינו נשרט והוא אטום לחדירת כתמים, מומלץ לחדש אותו מידי 4-5 שנים על מנת לשמור על רצפות יפות ומבריקות, והוא אינו מחליק כמו פוליש ווקס.  תהליך ביצוע הפוליש מורכב יותר והוא מתחיל בליטוש קל של המרצפות. אותו ליטוש מסיר את השכבה העליונה של הרצפות, אותה שכבה היא השכבה הפגועה, השרוטה והמוכתמת אשר הסרתה חושפת שכבת רצפות חדשה ונקייה.

פוליש אקרילי:

פוליש אקרילי הוא סוג פוליש נפוץ במיוחד בחדרי חשמל, במעבדות, בהיכלים גדולים וכד'. הפוליש האקרילי דומה מאד בתבליכו לפוליש קריסטל, אך הוא מבריק הרבה פחות. הוא מעניק לרצפות מראה נקי ואסתטי לאורך שנים ארוכות. הוא עמיד במיוחד, והיתרון הבולט שלו הוא שהוא אינו מוליך חשמל, ולכן הוא מונע התחשמלות. בנוסף, הוא עמיד מאוד גם בפני כימיכלים ולכן השימוש בו נפוץ בעיקר במעבדות או במחסני כימיכלים. עמידותו של הפוליש האקרילי הפך אותו לנפוץ מאוד גם בהיכלים גדולים או במקומות הומי אדם. 

צריכים טיפול מסיבי יותר? ליטוש והברקת מרצפות! 

לעיתים, טיפול שטחי כמו פוליש לא מספק את העבודה ואנו מבזבזים את הזמן ואת הכסף שלנו לריק. התוצאה תהיה רצפה שנראית ישנה, נראית מוכתמת קשות, בעלת פוגות מלוכלכות ובולטות מצופה בשכבת ברק יפיפייה. זו ככל הנראה לא התוצאה לה אתם מייחלים. אם הרצפה שלכם סדוקה, שבורה מעט, מוכתמת באופן עמוק יותר והפוגות (המילוי בין האריחים) מלוכלכים ללא כל יכולת לניקיון, ככל הנראה תאלצו לנקוט בתהליך מורכב יותר ולבצע ליטוש והברקת מרצפות .

על ההבדל בין פוליש לרצפה לבין ליטוש וחידוש מרצפות. הוא משמעותי. הן בתהליך, הן בזמן הדרוש לביצוע העבודה, הן ביסודיות וכמובן, הן בתוצאה.

תהליך ליטוש והברקת המרצפות נעשה במספר שלבים, כאשר בשלב הראשון מסירים את הפוגות מבין האריחים. הפוגות הן החומר הממלא את הרווח שבין האריחים ואוטם אותם לחדירת נוזלים. עם הזמן, החומר הממלא את הרווחים, אוגר וצובר לכלוך, והופך שחור ולא אסתטי. הסרת הפוגות הוא תהליך די ארוך ודקדקני, ושבסיומו, ממלאים את הפוגות בחומר נקי וחדש המותאם בגוונו לאריחים. בנוסף, סוקרים היטב את הרצפות, וממלאים באותו החומר סדקים או שברים שיש באריחים. לאחר מכן, מתחילים בתהליך ליטוש המרצפות. הליטוש מתבצע בעזרת מכונה ייעודית המכונה 'יהלום'. את הליטוש מבצעים במספר שלבים בהתאם למצב הרצפות. מתחילים בליטוש אגרסיבי אשר מסיר שכבה עבה יחסית מהרצפות ומותיר את הרצפות מחוספסות. בשלב הבא מלטשים שוב ברמה נמוכה יותר וכך הלאה, עד שהרצפה הופכת חלקה יחסית. את התהליך מסיימים בביצוע פוליש קריסטל המעניק לרצפות הברקה קריסטלית מדהימה. התוצאה - הרצפה תראה כמו מראה אחת גדולה וזוהרת.

במקרים בהם הרצפה שבורה והאריחים שונים אחד מהשני, ככל הנראה לא תהיה ברירה, אלא להחליף את הרצפות.. 

 

 

 

roth.iquietly.com - הבית שלי - טיפים לניקיון הבית - ?טיפוח הרצפה - פוליש לרצפה או ליטוש רצפות

קמין עצים בבית - פתרון חם

קמין הפך ממצרך שימושי ונחוץ לפריט עיצובי מפואר המעניק לכל חלל תחושת חמימות וביתיות. סוגי הקמין משתנים ע"פ טעם אישי, אך קמין העץ הקלאסי המוסק על ידי עצים להסקה הוא הנפוץ והאמיתי ביותר.

פוליש לרצפה

אין לכם מושג ולו קלוש על כמה פוליש לרצפה מחדש את הבית. ברצינות. אם אתם משפצים את הבית, אם הרצפה שלכם ישנה וגם אם אתם שוטפים אותה שוב ושוב היא נראית מוזנחת, ככל הנראה הגיע הזמן לעשות פוליש לרצפה. איך מחליטים? עשיתי שיעורי בית.

דשא סינטטי בחדר המשחקים

זה עשוי להישמע לכם תמוה אם עוד לא ראיתם במו עינייכם מרבד דשא סינטטי ירוק ורענן שהותקן בתוך הבית ועוד בחדר המשחקים של הילדים. סיכוי סביר שאני בין הראשונים שאזרתי אומץ ועשיתי את זה. עכשיו אני פה כדי לשבח. 

איך מנקים את הבית אחרי שיפוץ ביעילות

איך כולם שוכחים את שלב הניקיון אחרי שיפוץ הדירה? הרי זה ברור וידוע שזה שלב שצפוי להגיע, ושזהו שלב שאפילו דורש מאיתנו התייחסות מיוחדת, כוחות ואנרגיה וכמובן - זמן. והמון ממנו. אספתי בעבורכם טיפים לניקיון דירות אחרי שיפוץ או ניקיון בתים חדשים מקבלן. 

שילוב קמין עצים בסלון

כל מי שזכה לגדול במקום חמים בבית עם אווירה ביתית ונעימה, יכיר את התחושה שבלשבת מול קמין העצים בחדר המשפחה כשגשם בחוץ.

שילוב דשא סינטטי צבעוני בחדר המשחקים

עיצוב הפנים הוא כבר חלק בלתי נפרד מהוויתה של כל דירה. כולם רוצים שהדירה שלהם תהיה ייחודית, יפה ומטופחת ובמקביל, שתהיה קלה לתחזוקה ופרקטית. לכאן נכנס הדשא סינטטי.

?טיפוח הרצפה - פוליש לרצפה או ליטוש רצפות

רצפת הבית היא כרטיס הבביקור של הבית כולו. היא אמנם נראית לא משפיעה במיוחד, אך היא אחד האלמנטים הכי בולטים. אם הרצפה שלכם ראתה ימים טובים יותר, אולי הגיע הזמן לעשות מעשה. פוליש לרצפה, ליטוש והברקת מרצפות או החלפת מרצפות? איפה אתם על הסקאלה? 

טען עוד פוסטים