פוליש לרצפה

אין לכם מושג ולו קלוש על כמה פוליש לרצפה מחדש את הבית. ברצינות. אם אתם משפצים את הבית, אם הרצפה שלכם ישנה וגם אם אתם שוטפים אותה שוב ושוב היא נראית מוזנחת, ככל הנראה הגיע הזמן לעשות פוליש לרצפה. איך מחליטים? עשיתי שיעורי בית.

הרי כולנו רוצים לחסוך בכסף ולהימנע מהוצאות מיותרות. וכך גם אני. אני פריקית של חיסכון. אצלי זה כבר מזמן מעבר לקמצנות, אצלי זה הפך להיות מעין מרדף אחרי מצבעים, הנחות ומינימום בזבוז. אני מגדירה את זה כתחרות שלי עם רשתות שיווק והתעשייה. בסופו של יום יוצא שאני מרוצה יותר מהקניות שלי, אני מרגישה שניצחתי את המערכת וגם נשאר לי כסף בצד לבזבז על דברים חסרי היגיון.. (כן, זה חלק מהתופעה.) 

בכל אופן רציתי לדבר איתכם על הוצאה שברב המקרים היא לא צפויה, אנו מופתעים ממנה לרב, אבל עם סיום התהליך, אנו מברכים על הצעד ומודים בינינו לבין עצמנו שהיינו מוכנים לשלם אפילו יותר. הדבר הזה שאני מדברת עליו הוא פוליש לרצפה. 

כולכם שמעתם על פוליש לרצפה, אבל רבים מכם בוודאי דילגו הלאה לנושא הבא ממגוון סיבות. חלקכם גרים בבית חדש לחלוטין , חלקכם גרים בבית המרוצף באריחי גרניט פורצלן או בקרמיקה וכידוע - אסור לבצע פוליש על אריחים אלו, וכמובן שקיימים בינכם גם אלו שבאמת צריכים פוליש לרצפה אך בטח דמיינתם מחירים מרקיעי שחקים. אז זהו, שזה לא בדיוק ככה.

פוליש לרצפה - איך יודעים אם צריך:

כשהרצפה דורשת התייחסות, היא ככל הנראה מבקשת רענון. כל אחד יכול לאבחן בעצמו אם הרצפות שלו זקוקות לפוליש או לליטוש וחידוש מרצפות. פוליש לרצפה כדאי לבצע לרצפה מסוג טרצו, אבן טבעית, שיש וכד'. וכאמור, אין לבצע לאריחי גרניט פורצלן או קרמיקה. 

כאשר הרצפות שלנו נראות שחוקות, שרוטות, חסרות ברק, מכוסות כתמים שלא ניתן להסיר ככל הנראה כדאי שנבצע פוליש לרצפה. ברב המקרים מצבים אלו מתרחשים בדירות ישנות או בדירות שעברו שיפוץ. רצפה של דירה אחרי שיפוץ נפגעת מאוד על ידי כלים כבדים שנגררים עליה, חומרי בניין שנשפכים עליה, אבנים וקירות שנשברו שנפלו עליה וכד'. 

פוליש לרצפה - סוגים:

הסוגים העיקריים הקיימים הם פוליש קריסטל, פוליש ווקס ופוליש אקרילי, כאשר הפוליש האקרילי נפוץ יותר לשימוש תעשייתי, ציבורי או בבתי עסק והיכלים. לכן אנו נתמקד בפוליש קריסטל ופוליש ווקס. 

פוליש ווקס הוא סוג הפוליש הזול ביותר. אך עם מחירו הנמוך מגיעים גם שלל חסרונות. למשל, את הפוליש ווקס יש לחדש מידי שנה עד שנה וחצי מאחר והוא נשחק במהירות יחסית. בנוסף, חסרון נוסף שלו הוא שהוא עשוי להיות לא בטיחותי. פוליש ווקס הוא בעצם שכבת שעווה שנמרחת על הרצפה. אמנם השעווה מתייבשת ומבריקה, אך היא רכה וגרירת רהיטים כבדים או חפצים חדים עשויים לפגוע באופן משמעותי במראה המבריק. בנוסף, הוא עשוי להיות מחליק מאוד ומסוכן כשיש ילדים קטנים או אנשים מבוגרים בסביבה. 

פוליש קריסטל הוא סוג הפוליש הנפוץ ביותר. לפוליש קריסטל מחיר גבוה יותר מלפוליש ווקס, אך הוא עמיד לאורך זמן רב פי כמה. היתרון הגדול והבולט של פוליש קריסטל הוא בעיקר בתהליך ביצועו. התהליך כולל ליטוש קל של הרצפות. ליטוש זה מסיר שכבה דקה, שרוטה ומלוכלת וחושף שכבה חדשה ונקייה. רק לאחר מכן מבצעים את הפוליש. פוליש קריסטל הוא פוליש עמיד במיוחד. הוא עשוי להחזיק מעמד שנים רבות בטיפול נכון, הוא אינו נשרט בקלות והוא אטום לספיגת כתמים. הוא אינו מחליק ובעיקר, הוא מעניק לרצפות הברקה קריסטלית מרהיבה שלא ניתן להתעלם ממנה. 

חלופה לפוליש לרצפה במקרים קיצוניים:

במקרים קיצוניים בהם הרצפה שלנו כבר ישנה במיוחד והאריחים שלנו צהובים / שרופים / סדוקים / הפוגות שלנו שחורות ומלאות לכלוך שלא ניתן להסיר וכד', ככל הנראה ביצוע פוליש לרצפה לא יועיל. עלינו לבצע טיפול עמוק יותר ומסיבי יותר כמו ליטוש והברקת מרצפות. תהליך זה כולל שיוף עמוק של המרצפות, הסרת הפוגות ומילוין מחדש בחומר נקי, סתימת סדקים ולפינאלה - ביצוע פוליש לרצפה. התוצאות המהממות משאירות את כולם פעורי פה. הרצפה שלכם תראה כאילו היא מראה אחת גדולה ללא חיבורים.

roth.iquietly.com - הבית שלי - טיפים לניקיון הבית - פוליש לרצפה

איך מנקים את הבית אחרי שיפוץ ביעילות

איך כולם שוכחים את שלב הניקיון אחרי שיפוץ הדירה? הרי זה ברור וידוע שזה שלב שצפוי להגיע, ושזהו שלב שאפילו דורש מאיתנו התייחסות מיוחדת, כוחות ואנרגיה וכמובן - זמן. והמון ממנו. אספתי בעבורכם טיפים לניקיון דירות אחרי שיפוץ או ניקיון בתים חדשים מקבלן. 

שילוב דשא סינטטי צבעוני בחדר המשחקים

עיצוב הפנים הוא כבר חלק בלתי נפרד מהוויתה של כל דירה. כולם רוצים שהדירה שלהם תהיה ייחודית, יפה ומטופחת ובמקביל, שתהיה קלה לתחזוקה ופרקטית. לכאן נכנס הדשא סינטטי.

קמין עצים בבית - פתרון חם

קמין הפך ממצרך שימושי ונחוץ לפריט עיצובי מפואר המעניק לכל חלל תחושת חמימות וביתיות. סוגי הקמין משתנים ע"פ טעם אישי, אך קמין העץ הקלאסי המוסק על ידי עצים להסקה הוא הנפוץ והאמיתי ביותר.

שילוב קמין עצים בסלון

כל מי שזכה לגדול במקום חמים בבית עם אווירה ביתית ונעימה, יכיר את התחושה שבלשבת מול קמין העצים בחדר המשפחה כשגשם בחוץ.

?טיפוח הרצפה - פוליש לרצפה או ליטוש רצפות

רצפת הבית היא כרטיס הבביקור של הבית כולו. היא אמנם נראית לא משפיעה במיוחד, אך היא אחד האלמנטים הכי בולטים. אם הרצפה שלכם ראתה ימים טובים יותר, אולי הגיע הזמן לעשות מעשה. פוליש לרצפה, ליטוש והברקת מרצפות או החלפת מרצפות? איפה אתם על הסקאלה? 

פוליש לרצפה

אין לכם מושג ולו קלוש על כמה פוליש לרצפה מחדש את הבית. ברצינות. אם אתם משפצים את הבית, אם הרצפה שלכם ישנה וגם אם אתם שוטפים אותה שוב ושוב היא נראית מוזנחת, ככל הנראה הגיע הזמן לעשות פוליש לרצפה. איך מחליטים? עשיתי שיעורי בית.

דשא סינטטי בחדר המשחקים

זה עשוי להישמע לכם תמוה אם עוד לא ראיתם במו עינייכם מרבד דשא סינטטי ירוק ורענן שהותקן בתוך הבית ועוד בחדר המשחקים של הילדים. סיכוי סביר שאני בין הראשונים שאזרתי אומץ ועשיתי את זה. עכשיו אני פה כדי לשבח. 

טען עוד פוסטים