אבני טוף - הפתרון של הטבע לחיסכון במים

לשכן החביב שלי יש עסק משפחתי מיוחד. הוא מייבא סלעים ואבנים מיוחדות ממקומות שונים ברחבי העולם. על מנת לשמור על הפוסט שלי ניטרלי, לא אציין את שמו או את שם בית העסק, אבל רציתי לספר לכם על נפלאות אבני הטוף

ביישוב בו אני מתגוררת יש שלטים המכוונים למקום מיוחד שלא אנקוט בשמו. המקום מספק פתרונות למעצבי נוף וללקוחות פרטיים. מעולם לא עצרתי נכנסתי לשם, מודה באשמה. העניין הוא שאני בתומי חשבתי שמקום כמו זה מספק חומרים לחברות גדולות, למעצבי נוף יוקרתיים ולעיריות ומועצות. ומאחר ולי יש גינה ביתית קטנה יחסית, (שאני נורא אוהבת לטפח כמובן) חשבתי שאין לי מה לחפש שם. אז טעיתי. 

פגשתי את אותו השכן בצרכניה השכונתית. הוא שאל לשלומי בנימוס ושאלתי חזרה. פתאום הגיע שכן נוסף ששאל אותו האם יש לו במלאי אבני טוף כי הקיץ מייבש לו את הצמחים. בהתחלה לא הבנתי וחשבתי שזה עניין חברי, אז שאלתי מה הקשר. אז תשמעו מה הקשר:

אבני טוף יוצרים חוצץ בין האדמה לבין קרני השמש

מסתבר שחיפוי האדניות וחיפוי הקרקע באזורים בהם יש שתילים וצמחים, מונעים מהשמש לחמם את האדמה ולייבש אותה ובכך מונעים התאיידות מהירה של מים.

השקייה בימי הקיץ היא משימה שאסור לנו לדלג עליה. מומלץ להשקות את האדמה עוד לפני זריחת השמש או אחרי שקיעתה וזה כדי להבטיח שהצמחים שלנו יקבלו את כמויות המים לו הם זקוקים. אם גם אתם מרבים לשכוח או אין לכם מספיק זמן פנוי על מנת להקפיד על השקייה סדירה בזמן מתאים, אולי כדאי לכם לשלב אבני טוף בגינה. לאבני הטוף יתרון בולט. אבני הטוף הן אבנים קלות משקל שנוצרו כתוצאה מהתפרצות הר געש והתקררו מהירה. המשקל האפסי שלהם הוא בשל הנקבוביות הרבות המכסות אותם. נקבוביות אלו סופחות אליהם מים בעת ההשקייה וומשחררות את המים באיטיות לקרקע. זרימת מים איטית נספגת בצורה יעילה יותר באדמה והמים עשויים לחדור לעומק האדמה..  

תוספת מעניינת ליעילות הזו של הטבע, היא המראה האחיד. את הטוף אפשר למצוא בגוונים חום -אדמדם או שחור. אפשר גם לעשות מיקס, לטעמי פחות יפה. העניין הוא שכאשר מפזרים את הטוף על האדמה, זה נותן לאדמה מראה אחיד ומטופח מאוד. ניתן לקרוא כאן מידע נוסף על טוף. מאמר מעניין ומקיף.

את אותו חיפוי קרקע ניתן לעשות גם עם חלוקי נחל, אבל חשוב לזכור כי חלוקי הנחל הן אבנים כבדות יחסית, הן אינן חלולות אבל הן קיימות בצבעים עזים ומהממים!!!! 

 

roth.iquietly.com - הגינה שלי - טיפים לעיצוב הגינה - אבני טוף - הפתרון של הטבע לחיסכון במים

אבני טוף - הפתרון של הטבע לחיסכון במים

לשכן החביב שלי יש עסק משפחתי מיוחד. הוא מייבא סלעים ואבנים מיוחדות ממקומות שונים ברחבי העולם. על מנת לשמור על הפוסט שלי ניטרלי, לא אציין את שמו או את שם בית העסק, אבל רציתי לספר לכם על נפלאות אבני הטוף

חיפוי רצפה וקירות בגינה

כיום קיימים מגוון של חיפויים איתם ניתן לחפות קירות, רצפות ועוד. במאמר זה נדבר על שלושה סוגי חיפויים איכותיים ביותר שיעניקו לגינתכם עיצוב ייחודי ומראה מרשים.

שילוב מקורות מים בגינה

גינה פרטית או ציבורית נעימה היא מקום שהכי כיף להיות בו. גינה המעוצבת בפשטות ומשלבת אלמנטים טבעיים מעניקה שלווה ורוגע שלא ניתן להתעלם מהם. אחד האלמנטים הבולטים הוא שילוב מקורות מים בגינה. איך עושים את זה?

שימוש בדשא סינטטי

הדשא הסינטטי, אותו מרבד המוכר לכם ממגוון רחב של שימושים תופס תאוצה והופך לנפוץ יותר ויותר. לפתע אנו מזהים את היתרונות שבשימוש בו וכך הוא הפך למצוי בכמעט כל בית. 

טיפים להקמת גינה חסכונית במים

יוקר המחייה המשתלט עלינו, מחייב אותנו להתייחס ברצינות לתקציב שלנו, ולבנות סדרי עדיפויות להשקעה נבונה של הכסף שלנו. גם מה שנראה כמותרות, בתכנון נכון, עשוי להתחוור לנו כהשקעה ראויה.  

איך בוחרים דשא סינטטי

אם הגעתם לשלב בו אתם מבינים כי גם אתם צריכים דשא סינטטי בגינה, כבר עברתם את השלב העיקרי. איך בוחרים דשא סינטטי זה כבר השלב הבא. 

שילוב אבני מדרך בגינה - פתרון מהמם!

בהמשך לפוסטים קודמים שהעליתי, הייתי רוצה לעניין אותכם באבני מדרך. רק ביום בו חיפשתי פתרון זול יחסית ויפה לסלילת שבילי גישה בגינה גיליתי אותם - את אבני המדרך.

תשובות לשאלות נפוצות בנושא חיפויי קרקע לגינה

לחיפוי קרקע בגינה יתרונות רבים וניתן לחפות את הקרקע במגוון דרכים ע"פ העדפה, ע"פ תקציב, ע"פ סגנון עיצוב ועל פי טעם אישי. אז אלו סוגי חיפויי קרקע קיימים, מה היתרונות שלהם על פני אחרים? הכל בפוסט הבא. 

דשא סינטטי - כל הסיבות

לשימוש בדשא סינטטי יש המון יתרונות. הוא יפה ואסטי למראה, הוא מגיע במידות קבועות וגדולות שמתאימות לכיסוי אחיד של כל גודל חלל והוא בעיקר קל לתחזוקה ונעים לשימוש. 

טען עוד פוסטים