איך שומרים על דשא סינטטי נקי

מרבד הדשא הסינטטי הוא חלק בלתי נפרד מרב הגינות המעוצבות. איך מטפחים ומנקים אותו? בקלות.. 

הדשא הסינטטי הוא הפתרון היעיל והנוח ביותר בהקמת גינות ובעיצוב גינות. ההתקנה שלו היא התקנה חד פעמית שאומנם דורשת תכנון וביצוע בצורה מקצועית, אך השקעה זו מכסה את עצמה במהרה מאחר והדשא הסינטטי אינו דורש השקייה שעלותה גבוהה במיוחד בימים אלו בהם ישראל מתייבשת. בנוסף, הדשא הסינטטי אינו דורש גינון, כיסוח, ניקוש עשבים וכד'. הואר פשוט נשאר יפה, ירוק ומטופח כל השנה לאורך שנים. 

התחזוקה היחידה אותה דורש הדשא הסינטטי הוא שמירה על ניקיונו. קל מאוד לשמור על מרבד השדשא הסינטטי נקי, בסה"כ יש צורך לגרף אותו מידי פעם עם מגרפה בעלת שיניים רכות או בעזרת מטאטא כבישים בעל סיבים גסים. 

טיטוא הדשא הסינטטי מסיר ממנו את הלכלוך הגדול כמו ניילונים ו / או ניירות שהתעופפו לגינה שלנו, או לכלוך שהצטבר בשעת אירוח או בילוי ממושך בגינה, או כמובן, במקרים בהם עלים שנשרו מעצים או משיחים תופסים מקום של כבוד על המרבד שלנו. 

קיימים 3 דברים עיקריים שעשויים לגרום לנזקים למרבד הדשא הסינטטי שלנו:

1. עלים נושרים שמצאו מקומם על מרבד הדשא הסינטטי, עשויים להרקב ולפגוע בדשא. 

2. צרכים של בעלי חיים חומציים במיוחד. כאשר בעלי חיים עושים צרכיהם על מרבד הדשא הסינטטי, החומציות חודרת אל עומקי הדשא ויחד עם קרינת השמש, היא פוגעת בסיבי הדשא הסינטטי. 

3. הצטברות מי גשמים על הדשא הסינטטי גם הוא פוגע מאוד במרבד הדשא. מים עומדים על מרבד הדשא הסינטטי, מתייבשים תחת קרני השמש, אך תוך כדי תהליך, מצטברת ירקת על מרבד הדשא. הירקת קשה להסרה ופוגמת במראה הדשא. על מנת שזה לא יקרה, מומלץ להקפיד לבחור דשא סינטטי איכותי וחשוב במיוחד להקפיד על התקנת דשא סינטטי בצורה מקצועית. 

על מנת להימנע מאלו, מומלץ להקפיד על התקנה מקצועית של הדשא הסינטטי ולבחור מרבד איכותי ועמיד. בנוסף, כדאי להקפיד לנקות עלים וצרכים של בעלי חיים מהדשא כמה שיותר מהר. 

מומלץ מידי תקופה, לשטוף את מרבד הדשא במים זורמים על מנת להסיר ממנו אבק. מה שישאיר אותו ירוק ורענן ונעים למגע.

roth.iquietly.com - הגינה שלי - טיפים לעיצוב הגינה - איך שומרים על דשא סינטטי נקי

שימוש בדשא סינטטי

הדשא הסינטטי, אותו מרבד המוכר לכם ממגוון רחב של שימושים תופס תאוצה והופך לנפוץ יותר ויותר. לפתע אנו מזהים את היתרונות שבשימוש בו וכך הוא הפך למצוי בכמעט כל בית. 

בחירת מערכת ישיבה לגינה

גינה מושלמת חייבת פינת ישיבה נעימה. אין כל ספק. ההיצע רחב מאוד, הסוגים הרבים, הסגנונות והגוונים מצליחים לבלבל כל בעל גינה. באתי לעשות קצת סדר בדברים. 

שילוב מקורות מים בגינה

גינה פרטית או ציבורית נעימה היא מקום שהכי כיף להיות בו. גינה המעוצבת בפשטות ומשלבת אלמנטים טבעיים מעניקה שלווה ורוגע שלא ניתן להתעלם מהם. אחד האלמנטים הבולטים הוא שילוב מקורות מים בגינה. איך עושים את זה?

תשובות לשאלות נפוצות בנושא חיפויי קרקע לגינה

לחיפוי קרקע בגינה יתרונות רבים וניתן לחפות את הקרקע במגוון דרכים ע"פ העדפה, ע"פ תקציב, ע"פ סגנון עיצוב ועל פי טעם אישי. אז אלו סוגי חיפויי קרקע קיימים, מה היתרונות שלהם על פני אחרים? הכל בפוסט הבא. 

דשא סינטטי - כל הסיבות

לשימוש בדשא סינטטי יש המון יתרונות. הוא יפה ואסטי למראה, הוא מגיע במידות קבועות וגדולות שמתאימות לכיסוי אחיד של כל גודל חלל והוא בעיקר קל לתחזוקה ונעים לשימוש. 

חיפוי רצפה וקירות בגינה

כיום קיימים מגוון של חיפויים איתם ניתן לחפות קירות, רצפות ועוד. במאמר זה נדבר על שלושה סוגי חיפויים איכותיים ביותר שיעניקו לגינתכם עיצוב ייחודי ומראה מרשים.

טיפים להקמת גינה חסכונית במים

יוקר המחייה המשתלט עלינו, מחייב אותנו להתייחס ברצינות לתקציב שלנו, ולבנות סדרי עדיפויות להשקעה נבונה של הכסף שלנו. גם מה שנראה כמותרות, בתכנון נכון, עשוי להתחוור לנו כהשקעה ראויה.  

אבני טוף - הפתרון של הטבע לחיסכון במים

לשכן החביב שלי יש עסק משפחתי מיוחד. הוא מייבא סלעים ואבנים מיוחדות ממקומות שונים ברחבי העולם. על מנת לשמור על הפוסט שלי ניטרלי, לא אציין את שמו או את שם בית העסק, אבל רציתי לספר לכם על נפלאות אבני הטוף

איך בוחרים דשא סינטטי

אם הגעתם לשלב בו אתם מבינים כי גם אתם צריכים דשא סינטטי בגינה, כבר עברתם את השלב העיקרי. איך בוחרים דשא סינטטי זה כבר השלב הבא. 

שילוב אבני מדרך בגינה - פתרון מהמם!

בהמשך לפוסטים קודמים שהעליתי, הייתי רוצה לעניין אותכם באבני מדרך. רק ביום בו חיפשתי פתרון זול יחסית ויפה לסלילת שבילי גישה בגינה גיליתי אותם - את אבני המדרך.

טען עוד פוסטים