איך בוחרים דשא סינטטי

אם הגעתם לשלב בו אתם מבינים כי גם אתם צריכים דשא סינטטי בגינה, כבר עברתם את השלב העיקרי. איך בוחרים דשא סינטטי זה כבר השלב הבא. 

בחירת דשא סינטטי המתאים בדיוק לצרכים שלכם הוא אומנות. מבחר המרבדים שקיימים כיום בשוק עצום ומבלבל כך שאי אפשר לדעת במה לבחור. קיימים שימושים רבים למרבדי דשא סינטטי, כך שלכל אחד מתאים מרבד אחר. אם תלכו על פי קווים מנחים בסיסיים, ככל הנראה תצליחו לבחור את הדשא הסינטטי המתאים לכם ביותר. 

איכות  - לאיכות מרבד הדשא הסינטטי השפעה גדולה מאוד גם על המראה הכללי של הדשא, גם על המגע של המרבד ובעיקר, על עמידותו לאורך זמן. דשא סינטטי איכותי המותקם בצורה מקצועית, עשוי להחזיק מעמד מעל 10 שנים! יש לבדוק כי המרבד קיבל תו תקן, כי הוא עמיד מפני קרינת UV, שהוא מכיל מעכבי בעירה וכד'. 

תחושה - אם אנו מתקינים מרבד דשא סינטטי עליו אנו הולכים לבלות את זמננו, כדאי לנו לבחור במרבד בעל סיבים נעימים למגע. מומלץ להרגיש ולגעת במרבד הדשא הסינטטי בטרם הקנייה, ולבחון עד כמה הוא יהיה נוח לשימוש.

גובה הסיבים - לגובה הסיבים יש השפעה גדולה מאוד על מראה המרבד ועל נוחות השימוש בו. סיבים קצרים מידי נשחקים במהרה, ולרב הם אינם נעימים למגע ויפים למראה. סיבים ארוכים לעומת זאת, עשויים "לשכב" על הקרקע. מומלץ לבחור בסיבים בגובה ממוצע של 25-40 מ"מ.

צפיפות הסיבים - אין כל ספק שככל שמרבד הדשא הסינטטי צפוף יותר, כל הסיבים עמידים יותר ונראים טוב יותר בגינה. צפיפות סיבים גבוהה שומרת על הסיבים זקופים.

על טעם וצבע - לטעם האישי השפעה גדולה מאוד על מראה המרבד. קיימים מרבדי דשא סינטטי המשלבים מספר גוונים שמטרתם להעניק למרבד מראה טבעי ככל האפשר. ניתן לבחור מרבד עם סיבים בגוונים שונים של ירוק, או לשלב גוונים של חום יבש / צהבהב וכד'. כמובן שקיימים גם מרבדי דשא סינטטי צבעוניים בצבעי יסוד (אדום, כחול, צהוב) .

אחריות - מרבדי דשא סינטטי רבים מגיעים עם אחריות בסיסית של כ- 5 שנים. אך מרבדי דשא איכותיים יותר עשויים להגיע אף לאחריות ארוכה הרבה יותר. ספקיות דשא סינטטיות רבות, מעניקות הארכת אחריות מטעמה במקרים בהם הדשא הסינטטי מותקן על ידי המתקינים המורשים של החברה. התקנת דשא סינטטי בצורה מקצועית של מאריכה משמעותית את עמידות המרבד. 

מחיר - כמובן שאי אפשר להתעלם מסעיף העלויות. בבואנו לבחור מרבד דשא סינטטי, עלינו לזכור כי העלויות אינן מסתכמות בעלויות המרבד. עלויות ההתקנה והציוד הדרוש להתקנה אינן זניחות. מומלץ שלא להתפשר על התקנה מקצועית ועל מרבד איכותי. אלה ישתלמו עם הזמן ויכסו את ההוצאות הכרוכות בטיפול וטיפוח הדשא הטבעי והשקייתו. 

roth.iquietly.com - הגינה שלי - טיפים לעיצוב הגינה - איך בוחרים דשא סינטטי

דשא סינטטי - כל הסיבות

לשימוש בדשא סינטטי יש המון יתרונות. הוא יפה ואסטי למראה, הוא מגיע במידות קבועות וגדולות שמתאימות לכיסוי אחיד של כל גודל חלל והוא בעיקר קל לתחזוקה ונעים לשימוש. 

אבני טוף - הפתרון של הטבע לחיסכון במים

לשכן החביב שלי יש עסק משפחתי מיוחד. הוא מייבא סלעים ואבנים מיוחדות ממקומות שונים ברחבי העולם. על מנת לשמור על הפוסט שלי ניטרלי, לא אציין את שמו או את שם בית העסק, אבל רציתי לספר לכם על נפלאות אבני הטוף

שימוש בדשא סינטטי

הדשא הסינטטי, אותו מרבד המוכר לכם ממגוון רחב של שימושים תופס תאוצה והופך לנפוץ יותר ויותר. לפתע אנו מזהים את היתרונות שבשימוש בו וכך הוא הפך למצוי בכמעט כל בית. 

בחירת מערכת ישיבה לגינה

גינה מושלמת חייבת פינת ישיבה נעימה. אין כל ספק. ההיצע רחב מאוד, הסוגים הרבים, הסגנונות והגוונים מצליחים לבלבל כל בעל גינה. באתי לעשות קצת סדר בדברים. 

איך בוחרים דשא סינטטי

אם הגעתם לשלב בו אתם מבינים כי גם אתם צריכים דשא סינטטי בגינה, כבר עברתם את השלב העיקרי. איך בוחרים דשא סינטטי זה כבר השלב הבא. 

שילוב מקורות מים בגינה

גינה פרטית או ציבורית נעימה היא מקום שהכי כיף להיות בו. גינה המעוצבת בפשטות ומשלבת אלמנטים טבעיים מעניקה שלווה ורוגע שלא ניתן להתעלם מהם. אחד האלמנטים הבולטים הוא שילוב מקורות מים בגינה. איך עושים את זה?

תשובות לשאלות נפוצות בנושא חיפויי קרקע לגינה

לחיפוי קרקע בגינה יתרונות רבים וניתן לחפות את הקרקע במגוון דרכים ע"פ העדפה, ע"פ תקציב, ע"פ סגנון עיצוב ועל פי טעם אישי. אז אלו סוגי חיפויי קרקע קיימים, מה היתרונות שלהם על פני אחרים? הכל בפוסט הבא. 

שילוב אבני מדרך בגינה - פתרון מהמם!

בהמשך לפוסטים קודמים שהעליתי, הייתי רוצה לעניין אותכם באבני מדרך. רק ביום בו חיפשתי פתרון זול יחסית ויפה לסלילת שבילי גישה בגינה גיליתי אותם - את אבני המדרך.

טיפים להקמת גינה חסכונית במים

יוקר המחייה המשתלט עלינו, מחייב אותנו להתייחס ברצינות לתקציב שלנו, ולבנות סדרי עדיפויות להשקעה נבונה של הכסף שלנו. גם מה שנראה כמותרות, בתכנון נכון, עשוי להתחוור לנו כהשקעה ראויה.  

טען עוד פוסטים