שילוב קמין עצים בסלון

כל מי שזכה לגדול במקום חמים בבית עם אווירה ביתית ונעימה, יכיר את התחושה שבלשבת מול קמין העצים בחדר המשפחה כשגשם בחוץ.

קמין עצים כפריט עיצובי:

מי שמכיר את קמין העצים מסרטים ישנים או מהדמיון מול רומן רומנטי, מבין למה קמין העצים הפך לפריט עיצובי רומנטי. לפני כמה עשרות שנים, קמין העצים היה פריט חובה בכל בית. היו לו שימושים רבים, החל מבישול וכלה בחימום הבית. מאחר וחדר המשפחה הוא המקום בו ישנה אינטימיות ודינמיקה משפחתית, הרי שזה המקום המתאים ביותר לקמין עצים מחמם. עם השנים, קמין העצים איבד מהזוהר שלו, בעיקר בשל תחליפים חשמליים קלים יותר לשימוש, אך הוא תמיד נשאר שם, מייצג בכבוד את החמימות הביתית הנעימה. עם זאת שקמין העצים הפך פופולארי פחות, תחום עיצוב הקמינים התרחב וכיום ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של סגנונות ועיצובים. החל מקמין בסגנון כפרי -רומנטי ועד לקמין הייטקי ונקי. אין כל ספק כי לכל סלון מגיע קמין עצים בעל קסם. 

אילו סוגי עצים להסקה מתאימים לחימום הבית:

את קמין העצים יש לטפח באופן מינימאלי, אך ישנם כאלה שהפכו את הסקת קמין העצים לתחביב של ממש. לסוגי העצים להסקה ישנם תכונות שונות שמשפיעות על התפוקה אל מול מחיר. חשבון פשוט יוביל אותנו לעובדה שהפרשי המחירים בין סוגי העצים להסקה אינם משמעותיים. אז איך בוחרים איזה עץ להסקה מועדף עלינו? לומדים קצת אודות כל עץ. העצים להסקה הנפוצים ביותר הם עץ אורן, עץ אקליפטוס, עץ ברוש, עצי הדר על סוגיהם, עצי זית וסיסם הודי. אך ניתן גם לרכוש תפזורת עצים להסקה שמשלבים סוגים שונים של עצים להסקה. לכל סוג עץ ישנו ערך קלורי. ערך קלורי גבוה משפיע באופן ישיר על תפוקת העץ. עצים בעלי ערך קלורי גבוה הם עצים צפופים שנשרפים באיטיות ומחממים לאורך זמן ארוך יותר. 

עץ אורן להסקה - עץ  זול יחסית בעל ערך קלורי נמוך, נדלק בקלות ונשרף במהירות יחסית. 

עץ ברוש להסקה - גם עץ הברוש הוא עץ בעל ערך קלורי נמוך. אך היתרון שלו על עץ האורן הוא בניחוח המיוחד אותו הוא מפזר בחלל. 

עץ אקליפטוס להסקה - עץ האקליפטוס נחשב לחביב על ה"משוגעים לדבר". לעץ האקליפטוס ערך קלורי גבוה. הוא נשרף באיטיות, הוא עמיד לאורך זמן ארוך יותר והוא מפיץ ריח ניחוח מרענן ומנטולי בחלל הבית. 

עצי הדר להסקה - תערובת עצי הדר להסקה מורכבת לרב מעצי לימון, עצי אשכולית ועצי תפוזים. עצי ההדר בעלי ערף קלורי נמוך ולכן הם אינם בוערים לאורך זמן, אך הם מפזרים ריח הדרים עמוק בחלל הבית. 

עץ סיסם הודי להסקה - אם אתם מחפשים את העץ להסקה שיפיץ לכם ריח משכר בבית ויהיה בעל ערך קלורי גבוה כך שיבער לאורך זמן, זה העץ המושלם בשבילכם. עץ סיסם הודי להסקה מפיק בעירה יציבה ואיטית ומפזר ריח עמוק בחלל. 

עץ זית להסקה - גם עץ הבית, בדמה לסיסם הודי, הוא עץ מושלם להסקה. הוא עץ בעל ערך קלורי גבוה. יש לו בעירה יציבה והוא מפזר ריח ניחוח בחלל. עץ הזית הוא עץ מיוחד.

תערובת עצים להסקה - ספקי עצים להסקה רבים מספקים גם אפשרות לבחור בתערובת עצים להסקה. התערובות משתנות בין ספק לספק. ברב המקרים, התערובת עצים להסקה מכילה סוגי עצים המיועדים להסקה בעלי ערך קלורי גבוה, וסוגים בעלי ערך קלורי נמוך. חלקם אף מפיצים ריחות עדינים. 

הכלל החשוב ביותר, הוא להכניס לקמין העצים עץ מסוג המתאים להסקה, בגודל המתאים למידות קמין העצים ומיובש באופן מוחלט על מנת למנוע עישון ובעירה לא יעילה. 

 חשוב לאחסן את העצים להסקה בתנאים נאותים, במקום יבש לחלוטין. מומלץ להגדיל ולמקם את מיכל העצים במקום מרוחק מריהוט ואלמנטים מעץ על מנת למנוע הידבקות ביקרונית הרהיטים (תולעי עץ) שעשויות להימצא בעצים המיועדים להסקה. חשוב מאוד לדאוג לניקיון תקופתי של קמין העצים על מנת להרחיק שאריות אפר ולנקות על מנת למנוע סתימות ופליטת עשן לא רצויה. 

 

 

 

roth.iquietly.com - הבית שלי - עיצוב הבית - שילוב קמין עצים בסלון

קמין עצים בבית - פתרון חם

קמין הפך ממצרך שימושי ונחוץ לפריט עיצובי מפואר המעניק לכל חלל תחושת חמימות וביתיות. סוגי הקמין משתנים ע"פ טעם אישי, אך קמין העץ הקלאסי המוסק על ידי עצים להסקה הוא הנפוץ והאמיתי ביותר.

?טיפוח הרצפה - פוליש לרצפה או ליטוש רצפות

רצפת הבית היא כרטיס הבביקור של הבית כולו. היא אמנם נראית לא משפיעה במיוחד, אך היא אחד האלמנטים הכי בולטים. אם הרצפה שלכם ראתה ימים טובים יותר, אולי הגיע הזמן לעשות מעשה. פוליש לרצפה, ליטוש והברקת מרצפות או החלפת מרצפות? איפה אתם על הסקאלה? 

איך מנקים את הבית אחרי שיפוץ ביעילות

איך כולם שוכחים את שלב הניקיון אחרי שיפוץ הדירה? הרי זה ברור וידוע שזה שלב שצפוי להגיע, ושזהו שלב שאפילו דורש מאיתנו התייחסות מיוחדת, כוחות ואנרגיה וכמובן - זמן. והמון ממנו. אספתי בעבורכם טיפים לניקיון דירות אחרי שיפוץ או ניקיון בתים חדשים מקבלן. 

שילוב קמין עצים בסלון

כל מי שזכה לגדול במקום חמים בבית עם אווירה ביתית ונעימה, יכיר את התחושה שבלשבת מול קמין העצים בחדר המשפחה כשגשם בחוץ.

שילוב דשא סינטטי צבעוני בחדר המשחקים

עיצוב הפנים הוא כבר חלק בלתי נפרד מהוויתה של כל דירה. כולם רוצים שהדירה שלהם תהיה ייחודית, יפה ומטופחת ובמקביל, שתהיה קלה לתחזוקה ופרקטית. לכאן נכנס הדשא סינטטי.

דשא סינטטי בחדר המשחקים

זה עשוי להישמע לכם תמוה אם עוד לא ראיתם במו עינייכם מרבד דשא סינטטי ירוק ורענן שהותקן בתוך הבית ועוד בחדר המשחקים של הילדים. סיכוי סביר שאני בין הראשונים שאזרתי אומץ ועשיתי את זה. עכשיו אני פה כדי לשבח. 

פוליש לרצפה

אין לכם מושג ולו קלוש על כמה פוליש לרצפה מחדש את הבית. ברצינות. אם אתם משפצים את הבית, אם הרצפה שלכם ישנה וגם אם אתם שוטפים אותה שוב ושוב היא נראית מוזנחת, ככל הנראה הגיע הזמן לעשות פוליש לרצפה. איך מחליטים? עשיתי שיעורי בית.

טען עוד פוסטים