איך מנקים את הבית אחרי שיפוץ ביעילות

איך כולם שוכחים את שלב הניקיון אחרי שיפוץ הדירה? הרי זה ברור וידוע שזה שלב שצפוי להגיע, ושזהו שלב שאפילו דורש מאיתנו התייחסות מיוחדת, כוחות ואנרגיה וכמובן - זמן. והמון ממנו. אספתי בעבורכם טיפים לניקיון דירות אחרי שיפוץ או ניקיון בתים חדשים מקבלן. 

הגענו לרגע, בו כלל אנשי המקצוע אותם שכרנו סיימו את עבודתם. מי שקדח, מי ששבר, מי שבנה ומי שצבע - איש איש ותפקידו. מיותר לציין כי אנשי מקצוע שונים מבצעים עבודות שונות, אך המשותף לכולם, היא העובדה שהם אינם מתייחסים לכמות הלכלוך שהם מייצרים. הם פשוט עסוקים מידי בביצוע המשימה כך שתוצר הלוואי שנוצר (הלכלוך והאבק כמובן) נשאר כמו שהוא. 

התוצאה: בית מאובק, מלוכלך במיוחד, מוכתם בכתמי צבע לקירות, צבע שמן ועוד. אין שום ספק, שלדירה כזאת, אי אפשר להיכנס בלי טיפול וניקיון יסודי. ומה בנושא פוליש לרצפה? על זה נדבר בסוף, כיאה ל"פינישים" שמעניקים לדירה את הטאצ' הסופי. 

שלב ראשון בניקיון הבית אחרי שיפוץ - איסוף אשפה ופסולת בניין. 

פסולת בניין יש לפנות בצורה נכונה ובטיחותית לאתרי הטמנה ייעודיים. אך אם מדובר בכמויות קטנות של ממש, שאינן כוללות לבנים, קרמיקות, חלקי שיש וכד', אלא קרטונים, אריזות, ניילונים וכו', ניתן לפנות אל פח האשפה המרכזי של אזור המגורים. כדאי למצוא פח גדול במיוחד, על מנת שהאשפה במלואה תהיה בתוך הפח, ולא מחוצה לו. 

שלב שני - טיטוא הרצפות- אחרת הלכלוך יעבור איתנו מחדר לחדר.

לאחר שאספנו ופינינו את הלכלוך הגדול והמרכזי, כדאי שנתמקד באיסוף האבק הכבד מהרצפות. אבק שנוצר בתהליך שיפוץ דירה הוא אבק כבד במיוחד, סמיך ובמגע עם מים, הוא עשוי להכתים את הרצפות באופן קשה. אם אתם לא מתכננים לבצע פוליש לרצפה בסיום התהליך, כדאי לכם להיזהר שבעתיים. את הטיטוא מומלץ לבצע פעמיים בתחילת תהליך ניקיון הדירה המשופצת שלנו. הפעם הראשונה תתבצע בעזרת מטאטא כבישים כבד וגדול. זה יקל עלינו את מלאכת איסוף האבק הגדול הראשוני. לאחר מכן, נעשה טיטוא נוסף בעזרת מטאטא ביתי רגיל, כזה שיאסוף את השאריות האבק שנותר. 

שלב שלישי - חשבתם שנפטרתם מהאבק? אז חשבתם!

לאחר שהחלל שלנו פנוי לחלוטין משיירי לכלוך וזבל והרצפות שלנו עברו תהליך ראשוני של הסרת אבק, כדאי לנו להתחיל במלאכת הסרת האבק משאר החלל. למה עושים את זה אחרי שטיטאנו את הרצפות? שאלה מצוינת שיש לה תשובה מצוינת! בשלב טיטוא ראשוני של אבק כבד, גרגירי אבק עולים למעלה מהדף הטיטוא. אם היינו מנקים קודם את הקירות והמדפים וכל האזורים הנוספים שספגו אבק, סביר להניח שהם היו מתלכלכים שוב. כאשר מטאטים כמויות קטנות של אבק, הסבירות שהוא ילכלך שוב, קטנה יותר. *עצה - אם ברשותכם שואב אבק עם מברשת, זה יעזור לכם מאוד להסיר אבק ממקומות גבוהים או מפינות ואזורים שקצת קשה להגיע אליהם. בנוסף, שאיבת אבק ראשונית, תקל עליכם מאוד את משימת הניגוב הסופי. 

שלב רביעי - אוי, הכתמים האלה!

הסרת כתמי צבע שטפטף מצביעת הקירות, או צבע שטפטף בשלב צביעת המשקופים דורשת עבודה לא מבוטלת. לרב הכתמים עקשניים מאוד, לעיתים הם קשים מאוד להסרה, בעיקר כאשר מדובר בצבע על בסיס שמן ועוד יותר, כאשר הוא טפטף על אזור קשה לניקוי. גם כאן, אם אתם מתכננים לבצע פוליש לרצפה, תוכלו להסתפק בניקיון בסיסי, מכונת הפוליש כבר תעשה את העבודה הקשה על הרצפות. כמובן במידה ומדובר בפוליש קריסטל. ביצוע פוליש ווקס לעומת זאת, אינו כולל ליטוש של הרצפות. כתמי הצבע אומנם נפוצים יותר על הרצפות, אך לעיתים הם מגיעים גם אל המשקופים, אל החלונות ואל האבזור הסניטרי. חשוב לדעת להתייחס לכל חומר בצורה שונה על מנת למנוע פגיעה ושריטות בלתי הפיכות. ניתן למצוא בטמבוריות רבות כלי מיוחד המאפשר גירוד עדין ויעיל ללא שריטות. הוא עולה בין 7-12 שקלים והוא מקל משמעותית על תהליך הניקיון. 

שלב חמישי - עולם יפה דרך חלונות נקיים

שלב ניקיון החלונות הוא בין האחרונים אך הוא שלב מורכב. על מנת לבצע אותו ביעילות, מומלץ לפרק את החלונות, ואם אפשר גם את התריסים והרשתות ממקומם. להכניסם לחדר האמבטיה או לחצר אם אתם עוברים לבית פרטי או דירת גן. לשטוף אותם היטב במים זורמים, לשפשף עם סבון מתאים, לשטוף שוב במים זורמים נקיים ולהניח לייבוש. לאחר הייבוש, מומלץ לעבור על הזכוכיות עם מים כחולים ומטלית יבשה ונקייה לגימורים נקיים ולל סימנים.את ניקיון המסגרת והמסילה, מומלץ לחלק ל3 שלבים. שלב שאיבת האבק או ניגוב האבק, שלב השטיפה עם סבון וספוג ושלב שלישי - שלב הניגוב והייבוש. לאחר מכן, יש להרכיב את חלקי החלונות חזרה למקומם.

שלב שישי - ושלא נשכח את הארונות!

ארונות העשויים עץ מצויים בכל בית. ברב המקרים כאשר מדובר בארונות שנותרו בבית בזמן השיפוץ, מדובר בארונות המטבח. ובמטבח כמו במטבח - שומרים על אקסטרא ניקיון. חשוב מאוד לזכור, כי עץ ומים לא חברים כל כך טובים, והמים עשויים להיות אוייב של ממש ולגרום לנזקים גדולים ובלתי הפיכים. לכן, יש לשאוב את פנים הארונות בעזרת שואב אבק, להעביר סמרטוט יבש להסרת האבק שנותר, להעביר שוב סמרטוט נקי ולח טבול בחומר ניקוי, ולבסוף, להעביר בפעם האחרונה סמרטוט לח ונקי לניגוב סופי.  

כדאי לדעת, במקרים רבים, בעיקר אם נכנסים לדירה ישנה, או אם עתידים להיכנס לדירה משופצת יש צורך בביצוע פוליש לרצפה. אלא אם מדובר ברצפות מסוג גרניט פורצלן או אריחי קרמיקה,  עליהם אסור לבצע פוליש בשום אופן!! אם אתם שוכרים שירותי פוליש, חפשו כזו המספקת שירותי פוליש וניקיון יחד, והתייעצו בנושא עלויות. ייתכן וישתלם לכם יותר להניח לחברת ניקיון מקצועית לבצע את העבודה ולהיכנס לדירה משופצת, יפה ונקייה למשעי בראש שקט. 

 

 

roth.iquietly.com - הבית שלי - טיפים לניקיון הבית - איך מנקים את הבית אחרי שיפוץ ביעילות

קמין עצים בבית - פתרון חם

קמין הפך ממצרך שימושי ונחוץ לפריט עיצובי מפואר המעניק לכל חלל תחושת חמימות וביתיות. סוגי הקמין משתנים ע"פ טעם אישי, אך קמין העץ הקלאסי המוסק על ידי עצים להסקה הוא הנפוץ והאמיתי ביותר.

שילוב קמין עצים בסלון

כל מי שזכה לגדול במקום חמים בבית עם אווירה ביתית ונעימה, יכיר את התחושה שבלשבת מול קמין העצים בחדר המשפחה כשגשם בחוץ.

פוליש לרצפה

אין לכם מושג ולו קלוש על כמה פוליש לרצפה מחדש את הבית. ברצינות. אם אתם משפצים את הבית, אם הרצפה שלכם ישנה וגם אם אתם שוטפים אותה שוב ושוב היא נראית מוזנחת, ככל הנראה הגיע הזמן לעשות פוליש לרצפה. איך מחליטים? עשיתי שיעורי בית.

שילוב דשא סינטטי צבעוני בחדר המשחקים

עיצוב הפנים הוא כבר חלק בלתי נפרד מהוויתה של כל דירה. כולם רוצים שהדירה שלהם תהיה ייחודית, יפה ומטופחת ובמקביל, שתהיה קלה לתחזוקה ופרקטית. לכאן נכנס הדשא סינטטי.

איך מנקים את הבית אחרי שיפוץ ביעילות

איך כולם שוכחים את שלב הניקיון אחרי שיפוץ הדירה? הרי זה ברור וידוע שזה שלב שצפוי להגיע, ושזהו שלב שאפילו דורש מאיתנו התייחסות מיוחדת, כוחות ואנרגיה וכמובן - זמן. והמון ממנו. אספתי בעבורכם טיפים לניקיון דירות אחרי שיפוץ או ניקיון בתים חדשים מקבלן. 

דשא סינטטי בחדר המשחקים

זה עשוי להישמע לכם תמוה אם עוד לא ראיתם במו עינייכם מרבד דשא סינטטי ירוק ורענן שהותקן בתוך הבית ועוד בחדר המשחקים של הילדים. סיכוי סביר שאני בין הראשונים שאזרתי אומץ ועשיתי את זה. עכשיו אני פה כדי לשבח. 

?טיפוח הרצפה - פוליש לרצפה או ליטוש רצפות

רצפת הבית היא כרטיס הבביקור של הבית כולו. היא אמנם נראית לא משפיעה במיוחד, אך היא אחד האלמנטים הכי בולטים. אם הרצפה שלכם ראתה ימים טובים יותר, אולי הגיע הזמן לעשות מעשה. פוליש לרצפה, ליטוש והברקת מרצפות או החלפת מרצפות? איפה אתם על הסקאלה? 

טען עוד פוסטים